Všechny aktuality
Důležité
Aktivity školy
Strojaři
Elektrotechnika
Polygrafie
Informatika
Úvodní stránka/Aktivity školy, Informace školy, Ocenění, Strojírenské obory/Ministerstvo průmyslu a Svaz strojírenské technologie obchodu ocenilo vítěze soutěže mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů

Ministerstvo průmyslu a Svaz strojírenské technologie obchodu ocenilo vítěze soutěže mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů

Ministerstvo průmyslu a Svaz strojírenské technologie obchodu ocenilo vítěze soutěže mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů.

Náměstek ministryně průmyslu a obchodu Jiří Havlíček předal ocenění a diplomy mladým strojařům – vítězům jednotlivých kategorií 10. ročníku prestižní středoškolské soutěže žáků v programování CNC obráběcích strojů. Ta se uskutečnila, jako každý rok, v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně za účasti ministryně průmyslu
a obchodu Marty Novákové.

 V jednokolové soutěži, kterou organizuje Svaz strojírenské technologie a pravidelně ji podporuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, si mezi sebou v pěti dnech změřili svou odbornost a dovednost studenti z celé republiky v programování řídících systémů Heidenhain, Siemens a Fanuc.

 Vážím si toho, že se Svazu strojírenské technologie za podpory našeho ministerstva podařilo zrealizovat prestižní klání mladých programátorů. Letošní finále je
o to významnější, že je spojeno s připomenutím stoletého výročí Československé republiky. Mou úctu mají všichni, kteří se rozhodli profesní budoucnost spojit s touto perspektivní práci. Vítězům gratuluji k poctivému přístupu ke studiu a  práci.  
Máte před sebou perspektivní kariéru, budete ale muset reagovat na řadu změn v oblasti nových technologií a pracovního prostředí. Věřím, že máte všechny předpoklady pro to, abyste ve své profesi byli úspěšní,“ 
uvedl při slavnostním předávání náměstek ministryně Jiří Havlíček.

 Za naši školu nás úspěšně reprezentovali žáci 4. ročníku oboru Mechanik-seřizovač Rostislav Přílučík a Jiří Zádrapa v programování řídícího systému Siemens.
V Brně se oceňovaly první místa z jednotlivých dnů a úspěšně jsme obsadili první a třetí místo. více v předchozí zprávě

V celkovém pořadí za pět dnů strojírenského veletrhu vybojoval Rostislav Přílučík druhé místo a Jiří Zádrapa místo čtvrté. Za druhé místo Rostislav obdržel vedle cen diplom, podepsaný ministryní průmyslu a obchodu Ing. Martou Novákovou.

Oceňování proběhlo v prostorách Ministerstva průmyslu a obchodu v Praze 1,
kde součástí programu byla také prohlídka prostor ministerstva. Atmosféru soutěže poté připomněl i videozáznam z brněnského finále, plný soustředění a emocí účastníků, jichž bylo letos 123 z celkem 29 českých a moravských škol. A emotivní byla i diskusní část vyhlašování, na níž hovořili zástupci spolupořadatelů a úspěšných škol.

Zúčastněným žákům naší školy děkujeme za úspěšnou účast na soutěži. Poděkování také patří Svazu strojírenské technologie a Ministerstvu průmyslu a obchodu
za organizaci celé soutěže.

Další informace na webu MPO.cz

Bc. Richard Zezula

Publikováno: 26.11.2018|Kategorie: Aktivity školy, Informace školy, Ocenění, Strojírenské obory|