Prohlášení o přístupnosti

Úvodní stránka/Prohlášení o přístupnosti

Základní informace o přístupnosti

Při tvorbě a správě webu Střední průmyslové školy polytechnické – Centrum odborné přípravy Zlín zohledňujeme zásady přístupnosti podle metodického pokynu k vyhlášce č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).
Web je vytvořen systémem WordPress, který je založen na technologiích PHP a MySQL. Web dodržuje v maximální míře syntaktickou a sémantickou správnost. Drobné nedostatky v zobrazení mohou být způsobeny funkcemi redakčního systému WordPress.
Velikost písma je definována v relativních jednotkách, takže písmo se dá zvětšovat či zmenšovat pomocí nastavení prohlížeče. Případně rovnou speciálními tlačítky na hlavní stránce.
Všechny odkazy jsou vyznačeny.

Informace prezentované v jiných formátech

Na webu jsou některé informace dostupné pouze ve formátu PDF (studijní materiály, dokumenty, přílohy aktualit apod.). Pro zobrazení formátu PDF je třeba mít nainstalovaný např. prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na webu společnosti Adobe Systems, Inc.
Ve výjimečných případech jsou na webu informace dostupné ve formátu DOC nebo RTF, které je možné otevřít ve většině textových editorů (MS Office, Open Office), příp. můžete použít bezplatný program od Microsoftu s názvem Word Viewer.

Části webu, které mají odlišný vzhled a ovládání

Na webu obce je dostupná 1 speciální aplikace, která nesplňuje všechna pravidla přístupnosti. Obsahuje velké množství obrázků, které nejsou prezentovány ani popsány v textové podobě. Jedná se o tuto aplikaci:

Fotogalerie

Je nějaká informace na našem webu špatně přístupná?
Informace, které jsou na webu obce pro vás špatně přístupné, můžeme sdělit těmito způsoby:

  • osobně nebo telefonicky v úředních hodinách
  • poštou
  • e-mailem

Kontakt:

Střední průmyslová škola polytechnická – Centrum odborné přípravy Zlín

Nad Ovčírnou IV 2528
760 01 Zlín
Telefon: 577573100
E-mail: spsp@spspzlin.cz

Kontakt na správce webu

Pokud narazíte na problém se zobrazováním stránek nebo budete mít nějaký námět na vylepšení, můžete kontaktovat přímo správce webu na následující adrese: servis@spspzlin.cz

Za veškeré Vaše připomínky předem děkujeme.