Nejčastější dotazy  (FAQ)

Úvodní stránka/Přidej se k nám!/Nejčastější dotazy  (FAQ)

Jsou dva druhy stipendií. Náš zřizovatel – Zlínský kraj má stipendijní program pro žáky učebních oborů – Tiskař, Knihař, Obráběč kovů a Strojní mechanik. Žáci dostávají 300 Kč v prvním, 400 Kč ve druhém a 500 Kč ve třetím ročníku. Pokud mají v pololetí, nebo na konci roku vyznamenání, dostávají ještě 1500Kč. Druhý typ finanční motivace žáků je Firemní stipendijní program. V tuto chvíli je u šestnácti firem. Ty si vybírají žáky, které by rády podporovaly. Žák může obdržet 2 500 – 13 000 Kč pololetně, dle průměru známek.

Pokud má žák nebo rodič zájem o konkrétní firmu pro odborný výcvik nebo stáž, škola toto respektuje a s touto firmou uzavře smlouvu o poskytnutí odborného výcviku.

Ano, určitě. Běžně nabízíme a organizujeme kroužky doučování. Jejich jmenná nabídka je žákům k dispozici na nástěnce v prvním mezipatře školy. Kromě toho žáci nemusí mít obavy požádat konkrétního vyučujícího o konzultaci.

Ano, počítáme s nimi v měsíci březnu. Bližší informace budou na stránkách školy.

Ano, máme vlastní internáty pro chlapce i děvčata a rovněž stravovací zařízení. Více se dozvíte v sekcích Ubytování a Stravování.

Nenašli jste odpověď na svou otázku nebo Vás zajímá něco jiného? Své dotazy můžete poslat na spsp@spspzlin.cz nebo využijte kontaktního formuláře.