Všechny aktuality
Důležité
Aktivity školy
Strojaři
Elektrotechnika
Polygrafie
Informatika
Úvodní stránka/Aktivity školy, Polygrafické obory/Tiskaři na exkurzi v mezinárodní společnosti Cardbox Packaging

Tiskaři na exkurzi v mezinárodní společnosti Cardbox Packaging

V rámci odborného výcviku navštívili žáci třídy 2TK oboru Tiskař na polygrafických strojích tiskárnu Cardbox Packaging v Zádveřicích. Tato firma je mezinárodní výrobce kartonových obalů, především obalů pro potravinářství, cukrářství, kosmetiku a nápojový segment.  Společnost vyrábí plně recyklovatelné produkty, které nepoškozují životní prostředí a chlubí se několika oceněními za inovativní řešení v oblasti tvorby obalů. Společnost s naší školou dlouhodobě spolupracuje a jejich kmenové zaměstnance tvoří bezmála patnáct absolventů naší školy oboru Tiskař na polygrafických strojích. Vedoucí výroby, který nás provázel, je rovněž absolventem tohoto oboru. Jeden z posledních přijatých, který minulý rok dokončil studium na naší škole, se aktuálně účastní tříleté pracovní stáže na pobočce firmy v USA.

Společnost Cardbox Packaging dlouhodobě podporuje vybrané studenty oboru Tiskař na polygrafických strojích prospěchovým stipendiem ve výši až 10 000 Kč za každé pololetí a těm nejlepším nabízí odbornou praxi nebo stáž na svých pobočkách v zahraničí.

Mgr. Martin Kašpařík

Publikováno: 24.4.2024|Kategorie: Aktivity školy, Polygrafické obory|