Všechny aktuality
Důležité
Aktivity školy
Strojaři
Elektrotechnika
Polygrafie
Informatika
Úvodní stránka/Aktivity školy, Informace školy/Studentské prezidentské volby – 2. kolo

Studentské prezidentské volby – 2. kolo

Ve čtvrtek 19. 1. 2023 se na naší škole odehrálo 2. kolo Studentských prezidentských voleb, ve kterém se proti sobě postavili dva kandidáti – Petr Pavel a Andrej Babiš. Jak se dalo z výsledků prvního kola očekávat, na prvním místě se umístil Petr Pavel. Tomu žáci odevzdali do volební urny 295 hlasů (z celkových 423 hlasů). Jeho protikandidát Andrej Babiš obdržel 69 hlasů a 59 hlasů bylo neplatných. Šlo o špatné způsoby zvolení kandidáta, nebo snahy žáků „zvolit kandidáta svého“ (často šlo o členy našeho pedagogického sboru).

Tentokrát tedy výsledky na naší škole korespondovaly s těmi celorepublikovými. I v celkovém součtu všech hlasů se Petr Pavel umístil na prvním místě se 45 371 hlasy, Andrej Babiš od žáků a studentů získal pouze 7 559 hlasů.
Podrobnější informace můžete najít zde

Jako minule děkujeme všem žákům, kteří se do voleb zapojili. Stejně tak děkujeme volební komisi, která na volby dohlížela, zajišťovala hladký průběh voleb a v závěru se postarala o vyhodnocení volební účasti.

Sylva Holíková a Nikola Krejčí

Publikováno: 23.1.2023|Kategorie: Aktivity školy, Informace školy|