Všechny aktuality
Důležité
Aktivity školy
Strojaři
Elektrotechnika
Polygrafie
Informatika
Úvodní stránka/Strojírenské obory/Strojaři znovu ve Vsetíně

Strojaři znovu ve Vsetíně

Ve dnech 5. – 7. dubna 2022 přijelo na naši školu v rámci výměnné několikadenní stáže 8 studentů třetího ročníku SPŠS – Vsetín. Do Vsetína ve stejný den odjelo rovněž 8 vybraných žáků naší školy ze třídy 3M1 obor Mechanik seřizovač. Navázali jsme přerušenou nit, kterou nám na dva roky roztrhl covid-19.

Žáci vsetínské školy měli možnost od úterý do čtvrtka poznat technické vybavení dílen odborného výcviku oboru Mechanik seřizovač. Seznámili se s problematikou laserového vypalování a gravírování a vyrobili si výrobek dle vlastního návrhu. Na závěr si vyzkoušeli práci na 3D měřícím stroji, který pro ně byl jen rozšířením znalostí.

Program výuky našich žáků ve Vsetíně byl zaměřen především na oblast metrologie. V odborných laboratořích se podrobně seznámili s celou řadou měřicích a kontrolních zařízení, vyzkoušeli si např. měření tvrdosti materiálu a další možnosti měření ve strojírenství.

Žáci obou škol byli rádi, že mohli poznat partnerskou školu a rovněž nedaleké město z jiného pohledu.

Martin Gerža, učitel OV

Publikováno: 13.4.2022|Kategorie: Strojírenské obory|