Všechny aktuality
Důležité
Aktivity školy
Strojaři
Elektrotechnika
Polygrafie
Informatika
Úvodní stránka/Informace školy, Polygrafické obory/Soutěž dovednosti mladých grafiků 2016

Soutěž dovednosti mladých grafiků 2016

Ve dnech 5.–7. dubna 2016 se na Střední škole polygrafické v Olomouci konala Soutěž dovedností mladých grafiků 2016. Soutěže se zúčastnilo šest dvojčlenných týmů z polygrafických škol z ČR, dva týmy ze Slovenska a jeden tým z finského Tampere. V rámci tří soutěžních úkolů – první byl domácí, soutěžící na něm pracovali v domácím prostředí, další úkoly byly zadány a zpracovány v polygrafické škole v Olomouci – byly zpracovávány propagační materiály pro kulturní organizace Olomouckého kraje. Naši školu reprezentovali žáci čtvrtého ročníku oboru Reprodukční grafik pro média Jan Albrecht a David Naňák. V letošním, již XI. ročníku, byla konkurence velká a bodový zisk našeho týmu nestačil na umístění na bedně. Ale každopádně se žáci shodli, že účast v soutěži je pro ně vždy velkým přínosem – nejen pro jejich osobní rozvoj, ale i pro vzájemnou komunikaci mezi odbornými polygrafickými školami. Účastníci soutěže mohou také konfrontovat vlastní vizuální představy s realizací konkurenčních prací.

Luděk Michelfeit
učitel odborného výcviku oboru Reprodukční grafik pro média

Publikováno: 12.4.2016|Kategorie: Informace školy, Polygrafické obory|